Улична мода: „Убиствени“ изгледи на Миланската модна недела

Италијанките знаат како треба, особено кога е во прашање модата. Фантастични комбинации, различни стилови – од спортски преку шик до многу елегантни -, чевли од кои ќе ви се заврти во главата, но и бели кожени патики кои се носат со се.

Што и како се носи деновиве на миланските улици, инспирирајте се од фотогалеријата.

 

 

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...