Улична мода: Уште 20 оригинални модни изгледи за време на Њујоршката модна недела

Додека во Њујорк се одвиваат модните ревии на прочуените дизајнери и гостите имаат прилика да ги видат трендовите за есен 2018, на њујоршите улици паралелно се случува модна драма. Њујорчанките, секогаш оригинални во модните комбинации, смели и непредвидливи, ни даваат различни лекции за тоа што е модерно во сезоната пред нас и како да го носиме.

Во преден план се спортските кратки чорапи кои се носат со елегантни чевли и сукња, нијансата на годината според Пантоне – виолетовата си го најде своето место за изразување, а не остануваат потценети и силните нијанси како жолтата и црвената кои доминираат на њујоршките улици.

Повеќе инспирација во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Познатата блогерка го претставува најновиот моден тренд

Точки, точки, секаде точки! Во сите бои и во сите комбинации! Оваа ...