Улична мода – Уште инспиративни изгледи од Париската модна недела

Продолжуваме да се инспирираме од стилот на париските улици за време на Париската модна недела.

Акцентот е на доминацијата на боите, црвената, жолтата, живите и пастелните бои, додека модните комбинации стануваат се поавангардни, посвојствени и неочекувани.

Смели модни изгледи покажуваат парижанките, детаљите не недостигаат, ама не недостига ни „пренатрупаноста“. Минимализмот е минато, сега парискиот шик вреска – повеќе е повеќе.

Повеќе инспиративни изгледи од улиците на Париз погледнете – ТУКА.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...