Улична мода: Женствените парижанки на Неделата на висока мода во Париз (ФОТО)

Неделата на висока мода во Париз тукушто започна.

Париз е моден центар кој нема да го заобиколи ниедна трендсетерка, а дека и за актуелната недела на висока мода постои голем интерес, покажуваат бројните „стрит стајл“ фотографии кои почнаа да се шират на Интернет.

Париската улична мода дефинитивно живее во знакот на женственоста. Доминантни се комбинациите со бела боја, потоа комбинезонките, но се забележува и трендот на пижама-костумите и ленените модни парчиња.

Ако сте и вие далеку од Париз, погледнете ја фотогалеријата и инспирирајте се од стилот на парижанките.

x

Check Also

Топ моделот Елза Хоск ќе го носи градникот на фантазиите (ФОТО)

Спектакуларното шоу на „Викторија сикрет“ ќе се одржи на 8 ноември, а ...