УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол од  30ти август до 6ти септември

Време е за попусти, време е за училиште, време е за Капитол мол!

 

Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои може да ги искусите во овој трговски центар од 30ти август до 6ти септември ќе бидат дуплирани со новите изненадувања.

Ултра попустите започнуваат на 30ти август и ќе траат до 6ти септември и на сите посетители, од сите возрасти и со најразлични модни вкусови им нудат интересна содржина во центарот создаден за целото семејство.

Ултра попустите во продавниците во Капитол мол вклучуваат широка палета на производи за сечиј вкус со попусти до -70%! Полека се приближува почетокот на учебната година и време е за подготовки. Затоа Капитол мол се погрижи овие активности да прераснат во спомени поради кои најмалите дополнително ќе го засакаат првиот училишен ден. Покрај акциите и попустите на понудите за деца ќе бидат организирани низа на забавни активности меѓу кои и настап на забавните Поточиња, одличните Пијанофорте, настапи на училиштата од општина Аеродром и други изненадувања.

Време е за Ултра распродажба и Back to school во Капитол мол!

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...