Urban Bohemia, што ни носи Mango за пролетната сезона

Популарната шпанска модна марка Манго го лансираше новиот „lookbook“ насловен Urban Bohemia.

За кампањата позира моделот Кара Тејлор презентирајќи елегантни и „кежуал“ модни парчиња за сезоната пролет/лето 2019.

Акцентот е на фустаните и кошулите со принт, како и на модните парчиња во неутралните нијанси. Колекцијата содржи и модни додатоци, впечатливи ремени и накит во златни нијанси. 

x

Check Also

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето ...