„Урбан ритам“: Zara ни предлага карирано и цветови за есен/зима 2017

Шпанската модна марка „Зара“се фокусира на карираните материјали, џинсот и апликациите на цветови во есенската колекција.

Новиот тренди-водич е насловен „Урбан ритам”, а есенските „маст хев“ трендови од Зара ни ги претставува моделот Жан Кембел.

На карираните кошули оваа есен има извезено цветови, а везените цветови ги гледаме и на фармерките. Потоа, тука се кожените јакни со „паф“ ракави кои одлично се надополнуваат на карираното и на тексасот.

Инспирирајте се од овие нови „Зара“ изгледи.

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...