Уште една „гага“ голотија од Гага, овојпат во придружба на Мерилин Менсон (ФОТО)

Насловната страница на списанието Кенди (есен/зима)  им припадна на Лејди Гага и Мерилин Менсон.

gaga 2

Ексцентричниот пејач и неговата женска варијанта, барем што се однесува до ексцентричноста, Лејди Гага, позираа заедно за насловната страница на списанието Кенди кое е прочуено по нетипичните насловни страници.

Зад објективот е Стивен Клејн.

Инаку, Кенди е единствено списание кое модата ја третира низ призмата на трансродноста, андрогеноста и трансвеститизмот.

 

 

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...