Утка на денот: Меланија Трамп и салонките со вртоглаво висока потпетица

На социјалните мрежи се појави лавина од забалешки за изгледот на Меланија Трамп при посетата на Тексас, во времето кога е погоден од ураганот Харви. Имено, госпоѓа Трамп пристигнала со салонки на вртоглаво висока и тенка потпетица, а носење вакви чевли во област кадешто се случила катастрофа е повеќе од смешно. Згора на тоа и салонките се многу непрактични за ваква ситуација.

Без разлика дали ви се допаѓа Меланија Трамп или пак не, нема оправдување за оваа модна утка.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...