Вака изгледа новогодишната колекција на IKEA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летото сеуште календарски не е завршено, но Икеа веќе размислува за зимските празници.

Популарната марка Икеа веќе го објави зимскиот каталог во кој ја претставува и празничната колекција – божиќна и новогодишна. Атмосферата на празниците за оваа година, дизајнерите на Икеа ја гледаат преку потемни нијанси, плиш и елегатни златни детали.

Акцентот е на осветлувањето, ткаенината со дискретни декорации, но и на празничната трпеза која може раскошно да се украси. А и спалната соба може да добие волшебен празничен изглед!

Уживајте во предлозите од Икеа.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...