Валентина Сампајо ја пишува историјата со Sports Illustrated

Валентина Сампајо од модната агенција Џој Менаџмент, која е првиот трансродов модел на Викторија сикрет, ја напиша новата историја појавувајќи се на насловната на престижното списание Sports Illustrated, во изданието посветено на костими за капење.

– Возбудена сум и почестена да бидат дел од легендарното  

Нејзината Инстаграм изјава погледнете ја – ТУКА. 

 

x

Check Also

Диетата на Џенифер Лопез, еве што јаде за да остане во топ форма

Пејачката и танчарка, која наскоро ќе наполни 51 година, има тонирано и ...