Победничките од Куманово

Вечер во Скопје продолжува турнејата на избор за Мис на Македонија за Мис Глоуб

Вечер во клубот Инвино во Скопје продолжува турнејата на финалистките на изборот за Мис на Македонија за Мис Глоуб.

crnokrak 654

По претставувањето на финалистките вечерва во Скопје, турнејата продолжува утре во Прилеп, на базенот Амфора, в петок во дискотеката Баракуда во Виница, во сабота во клубот Имиџ во Тетово, а в недела во клубот Рома во Кавадарци.

Турнејата ќе ги опфати сите поголеми градови во државата се до големото финалезакажано за 23 август во хотелот Романтик во Дојран.

Вкупната ппобедничка ќе ја претставува Македонија на изборот за Мис Глоуб 2014, а придружничките ќе учествуваат на други интернационални избори за убавина за кои Модното студио Црнокрак поседува лиценци.

x

Check Also

Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И ...