Велигденско украсување на трпезата со платнени салфетки

Велигденската трпеза е целата во симболите на големиот празник, морковчиња, пилиња, јајца…, а платнените салфетки на масата за свечениот неделен ручек, можат да ја „одиграат“ главната улога во декорирањето.

Во фотогалеријата ви претставуваме повеќе идеи за инспирација.

Видеата ви презентираат како на лесен начин од платнена салфетка да направите гнездо за велигденските јајца, роза, зајче и елегантен џеб за приборот за јадење.

x

Check Also

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh 

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, ...