Венеција Филмски фестивал – Најубавите изгледи на црвениот тепих

75тото издание на Интернационалниот филмски фестивал во Венеција започна, а на црвениот тепих блеснаа холивудските ѕвезди и европските глумци, но и моделите.

Наоми Вотс во Армани

Филмскиот фестивал се отвори со премиерата на филмот First Man, во режија на режисерот на филмот Ла Ла Ленд, Дамиен Шазел и со главни улоги на Рајан Гослинг и Клер Фој, на црвениот тепих придружени од Наоми Вотс, Габриела Вајлд и топ моделот Сара Сампајо.

Во меѓувреме, на Фестивалот пристигна и Ема Стоун, подготвена за премиерата на филмот The Favourite. 

Моделот Лоти Мос во Ермано Шервино

Погледнете ги (за сега) најубавите креации и модни изгледи на црвениот тепих.

x

Check Also

Селест Барбер, икона на убавина што треба да ја следите од изолација на Инстаграм , ќе ве насмее до солзи!

Со нејзината неверојатна самоиронија, австралиската комичарка Селест Барбер вреди да ја следите ...