Версаче со ретро кампања и Хелена Кристенсен за празничната сезона

Супермоделот од 90-те години, Хелена Кристенсен заедно со мултимедијалната артистка Сара Бејкер се главни лица во празничната кампања на Версаче.

Кампањата насловена „Холидеј сага“ е во духот на телевизиските серии од 80-те години.

50 годишната Кристенсен изгледа неверојатно. Модните парчиња од празничната колекција на Версаче се исто така, во ретро стил.

Покрај фотосесијата, дополнително е снимено и видео.

 

 

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...