Вестерн тренд од & Other Stories, поглед на новите модни парчиња

Веќе влеговме во новата 2019 година, и време е за мали дополнувања на стилот. Така сметаат од модната марка & Other Stories кој со новата колекција ни го носат вестерн трендот.

Модната марка & Other Stories, која инаку е во сопственост на H&M, во новата зимска колекција ни носи „каубојски“ модни парчиња. Од предимензионирани парки, кожени чизми и шик џемпери до мини фустанчиња со шарен принт, во продолжение погледнете каква мода предлага & Other Stories за студените денови во новата година.

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата Giambattista Valli x H&M

Лансирана е кампањата Giambattista Valli x H&M, а долго очекуваната колекција ќе ...