Ветровка од Зара која ја носиме и како торбичка

Меѓу атрактивните модели од есенската колекција на Зара најдовме практична ветровка која доаѓа во две бои и во себе крие мало изненадување.

Ветровката од Зара со качулка и патенти е лесна за комбинирање за „кежуал“ и спортски модни комбинации, а практичноста на оваа јакна од полиестер не е само во отпорноста на дождот и ветерот, туку и во тоа што – благодарение на внатрешниот паатент, лесно може да се транформира во торбичка.

Достапна е во црна и жолта боја.

 

x

Check Also

Life in Bloom, треба да ја видите летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната колекција на популарната шпанска модна марка Mango е насловенаLife in Bloom.  ...