Ви носиме убава вест – во продавниците КРШ пристигна нова линија производи со Lego теми: Lego Dots. 

Ги сакате Lego играчките? Ех, кој не ги сака!

Таман кога помисливте дека сте виделе сè што можете да видите и направите со сетовите LEGO, LEGO изненадува со нешто ново и инвентивно. Лансирана е нова линија насловена LEGO DOTS.

LEGO DOTS се препорачуваат за деца на возраст од 6+ години, но совршени се за сите оние деца кои минуваат низ фазата на украсување на својата соба или училишниот прибор.

Идејата за линијата произлегла од истражувањето спроведено на 10.800 родители и 7.200 деца низ САД, Кина и Германија. Резултатите покажаа дека децата бараат повеќе персонализирани форми на игра и тие сакаа да имаат можност да ја изразат својата личност. Оттука, LEGO DOTS се дизајнирани да го разбудат уметникот во детете и тој да се изрази онака како што се чувствува во одредениот момент.

Купувајте од најблиската до вас продавница „Крш“:  
Трговски центар Ramstorе mall – 1 кат, Скопје , Градски трговски центар – сутерен, Скопје , Трговски центар Зебра, Скопје
Трговски центар Сума , Куманово, Remmall, Тетово, Трговски центар Сити Центар , Гостивар, Трговски центар Skopje City Mall, Скопје , Трговски центар Capitol Mall & Residence, Скопје, Крш бебе – Веро Трговски Центар, Скопје, Трговски Центар Lisa, Скопје, Retail Park – Point Retail Park, Скопје

x

Check Also

Неодолива (лимитирана) – Scarf Collection од ZARA за есен/зима 21 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ZARA ни носи избор на модни парчиња со колекцијата во ограничено издание ...