(Видео) Американската амбасадорка прави македонски ајвар: „Есен е и време за ајвар!“

Американската амбасадорка Кејт Брнз на Твитер објави видео како во дворот на резиденцијата прави ајвар заедно со својот сопруг.

„Есен е и време за ајвар! Го сакаме и го правам секоја година откако сме овде по рецепт на готвачот на резиденцијата“, напиша амбасадорката Брнз на Твитер.

Погледнете.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...