Видео-претставување на колекцијата на Александар Ванг за Х&M

Додека многумина со нетрпение ја очекуваат колекцијата на Александар Ванг во продавниците на Х&М низ светот, расположението да се дојде до парче од оваа колекција се вжештува со видео-најавата.

 

Капсулната колекција на Александар Ванг во продавниците на Х&M низ светот ќе биде пуштена на 6 ноември.

По првите објавени фотографии што таа ќе содржи, се појави и видеото кое ја најавува соработката меѓу славниот дизајнер и Х&M.

 

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...