Видео за 10-годишна соработка: Шарлиз Терон и Диор

„Минатото може да биде убаво, сеќавање, сон, но тоа не е место за живеење. И сега е време да се излезе од него… Иднината е злато “, вели Шарлиз Терон, глумицата која веќе цела деценија е заштитно лице на парфемот J’adore.

t2

Јасминот и розата станаа синоним за овој парфем на Диор, доминантни мирисни ноти уште од времето кога за првпат  J’adore беше создаден и лансиран на пазарот, во 1999 година. Во 2004 година убавата глумица која го доби Оскарот за улогата во филмот Чудовиште, беше ангажирана за првпат во рекламаната кампања на J’adore.

t55

За да ја прослават десетгодишната соработка, глумицата и модната куќа Диор објавија ново видео.

 

x

Check Also

Совети за совршена шминка според формата на очите

Не постои универзален начин на шминкање, особено кога станува збор за очи. ...