Види што (си) направи од себе Ванила!

Јапонката Ванила направи 30 хируршки интервенции за да личи на жива кукличка.
vanila 1

Првата хируршка интервенција ја направила на 19 години, а оттогаш „под нож“ легнала уште 30-на пати.

vanila 2

Желбата на Ванила е да изгледа како вистинска, жива кукла, а на себе сменила се’ – од трепките до градите. И што е најважно, оваа девојка не мисли да престане со хируршките интервенции на кои, патем, до сега има потрошено над 770 000 евра.

Или е без усул или (си) го мрази огледалото, во секој случај Ванила е светски феномен и пример дека со многу пари и (хируршки) делкања може да се стане и вонземјанин.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...