Викенд хороскоп – Полни сте со љубов, особено кон една посебна личност која многу ви значи

Овен
Љубовта и романтиката денес ви се главни приоритети. Некој кој не ви е толку блиску, можеби ќе го зароби вашето срце. И едвај чекате повторно да се сретнете со таа личност вечер, можеби во некој клуб или на концерт. Близината на таа личност ќе ви влијае многу позитивно, на крајот на ноќта ќе бидете полни со енергија, ентузијазам, сила…

Бик
Член на вашето семејство кое заздравува од неодамнешна болест, може да изрази голема благодарност за целата помош која сте ја пружиле. Тоа за вас ќе претставува вистинско изненадување, бидејќи помагањето на луѓето за вас е нешто сосема природно и не размислувате за тоа. Бидете сигурни дека што и да сте направиле, на таа личност многу и значи.

Близнаци
Денес можеби ќе имате желба да ги запишете вашите мисли за некои работи. Ако сте размислувале за тоа да се испробате во пишувањето за некој магазин или весник, сега е вистинското време да почнете. Вашите мисли се јасни и брзи, креативни сте и знаете да се изразите. Зграпчете ја можноста која ви се пружа!

Рак
Вашите уметнички таленти денес ќе ви помогнат да го завршите она што сте го започнале. Можеби ќе сакате да пребоите нешто, да поставите нови слики или билки, или што и да е што вашиот простор ќе го направи малку посреден. Ова освен што ќе ви биде забавно, крајните резултати кои ќе ги добиете, ќе ве орасположат во деновите што претстојат.

Лав
Денес целосно ќе се посветите на визуелните нешта. Можеби се отвора изложба на омилениот уметник која би сакале да ја посетите, или можеби сакате да се испробате во сликање. Пријател или саканата лично ќе сакаат да ви се придружат во тие активности. Книгите за уметноста ќе ви бидат примамливи.

Девица
Вашиот ден ќе има интензивно темпо, но тоа ќе ве прави среќни. Дискусиите со искусни луѓе ќе ви бидат добар потег. Со помош на бујната фантазија ќе решите некој професионален проблем. Ќе откриете нови аспекти во вашиот љубовен живот. Напредокот ќе дојде природно. Со партнерот ќе бидете во ретка хармонија.

Вага
Губите предмети? Не можете да ги најдете клучевите од автомобилот? Денес хаосот ќе настапи во вашиот живот, но нема да му дозволите да завладее со вашето расположение. Ќе бидете неверојатно смирени и во ситуации во кои сите други би заплакале од нервоза. Ќе научите скапоцена животна лекција од личност која штотуку сте ја запознале. Не ги игнорирајте туѓите зборови.

Скорпија
Ќе имате чувство дека се движите пребрзо, но ќе продолжите со темпото за да бидете рамо до рамо со другите. Комплетно сте задоволни од себе, а дополнителна доза убава енергија ќе добиете и од дружбата со деца и помлади членови од вашето семејство. Дискусиите со партнерот ќе ви ја унапредат врската.

Стрелец
Местото кое одамна не сте го посетиле, но сакате, повторно ви се вртка по главата денес. Размислувате за тоа дали би можеле да одите таму, но не сте сигурни дали можете. Сепак, нема да штети да го погледнете. Колку чини превозот до таму? Каде можете да отседнете? Ако ги земете предвид сите факти, ќе ви помогнат подоцна кога ќе дојде времето да донесете одлука.

Јарец
Полни сте со љубов, особено кон таа посебна личност која многу ви значи. Можеби ќе сакате да закажете некоја интимна вечера во ресторан. Посетете некоја галерија или концерт. Времето кое ќе го поминете заедно во разговор, храна, забава и пијалак ќе претставува вистински увод во остатокот на вечерта.

Водолија
Организирањето журки, дружењето или некој општествен настан ќе ви претставува вистинско задоволство за вас денес. Ќе почувствувате силна поврзаност и општествена припадност со сите луѓе од вашата околина. Без оглед на тоа што сте мислиле да направите, не одбивајте го повикот кој ќе ви биде упатен.

Риби
Денес се чувствувате смирено, стресот е на минимум. Многу добро ќе се согласувате со сите, дури и со оние на кои тоа претходно им претставувало вистински напор. Како резултат на тоа ќе постигнете многу повеќе отколку што сте мислеле дека е можно. На крајот на денот ќе бидете задоволни и горди на себе и на она што сте го направиле.

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...