ВИКЕНД: МИКА АРГАНАРАЗ ја претставува деним есенската колекција на Massimo Dutti

Модната марка „Масимо Дути„ се фокусира на Париз, Франција, во тренд-водичот за есен 2021 година, насловен: Викенд.

Фотографирана од Квентин де Бри, моделката Мика Арганараз позира во модната фотосесија. Стилистката Марина Гало ги нагласува најважните основни модни прачиња, вклучувајќи фармерки со широки ногавици, палто, моторџиски јакни и кошули со нагласени копчиња.

Аргентинската убавица носи неутрални нијанси како сина, сива, кафеава и бела.

Погледнете дел од есенската колекција на Масимо Дути.

 

x

Check Also

Со мода против горештината: Нови модни парчиња за лето 2021 од & Other Stories

Модната марка & Other Stories повторно ни носи нови летни модни парчиња, забогатувајќи ...