Викторија Бекам, колекција пролет/лето 2014

Трендсетерката Викторија Бекам моментно е во кругот на најбараните дизајнери во светот.

bekam 13

На последната ревија во составот на Њујорк Фешн Вик, поранешната Спајс-девојка ја презентираше својата колекција за есен/зима 2014.

bekam 12

Доминира црно-белиот стил.

bekam 11

Очигледно, колекцијата е наменета за оние кои сакаат да ги покажат своите убави нозе, доминантни се мини-здолништата, машките елементи во женската облека и архитектонски линии.

bekam 10

bekam 9

Лежерниот стил е во фокусот, но сепак не недостасува ни во него елеганцијата.

bekam 8

bekam 7

Накусо, Викторија Бекамс својот личен стил на облекување го препорача на своите следбеници.

bekam 6

bekam 5

bekam 4

bekam 2

bekam 1

bekam 14

 

 

x

Check Also

Летна колекција на костими за капење од Women’secret: WE LOVE SUMMER

Ова лето Women’secret има неколку различни линии во колекцијата костими за капење ...