Викторија сикрет ги претстави новите костими за капење за пролет/лето 2021, има модели и за полнички девојки

Во пресрет на сезоната за плажа, Викторија Сикрет ја претстави својата кампања „Пливачка пролет“ за пролет/лето 2021 година.

Моделите Имаан Хаман, Палома Елсесер, Џил Кортлев и Тејлор Хил се упатуваат кон плажата, а пред нив се кристално сините води.

Кампањата е снимено во Сент Бартс, а моделите носат костими за капење со животински принт, богат цветен принт и живописни црвени нијанси. Како уксрани детали се појавуваат брендираните ремени на бикинит и тангите, но и на горниот дел од едноделните костими за капење.

Интересно за Викторија сикрет е што за оваа сезона дизајните се движат од XS до XL, односно костимите за капење се дизајнирани за сите тела.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

& Other Stories нуди супер модни комбинации по достапни цени за лето 2021

Ако барате модно парче за вториот дел на жешкото лето, & Other Stories ...