Виолетовата нијанса останува во тренд и за претстојната сезона

Бојата на Пантоне за 2018 година, ултравиолетова, и после две години останува омилена за дизајнерите.

На Приската модна недела, покрај зелените нијанси, се уште доминира виолетовата боја.

Повеќе не е доволно да се оправдате со „срам ми е да носат силни бои“: во последните сезони шарените јакни и костумите во силни тонови станаа неизбежни. Сега, прашањето е само: која нијанса да се избере?

Популарниот дизајнер Прабал Гурунг на Модната недела во Париз покажа како да ја носиме виолетовата нијанса. Се разбира, од главата до петите. Неговите костуми со машки крој, дизајнирани за жени, во силна виолетова нијанса ја освоија публиката.

Па, повелете идеја за пролетно дотерување.

 

x

Check Also

Едноставни трикчиња за суперзабавно цртање со вашите деца

Не треба да сте природно надарени за цртање ни вие ни вашите ...