Вистинска романса: Колекција SIMONE ROCHA X H&M за оние кои сакаат впечатлив изглед

Ирскиот дизајнер Simone Rocha ги спои силите со модниот гигант H&M и од оваа соработка се роди романтичната колекција за жени, мажи и деца SIMONE ROCHA X H&M.

Официјалниот каталог е веќе достапен на Интернет, а колекцијата ќе биде пуштена во продажба во продавниците H&M како и онлајн на 11 март.

Дизајните вклучуваат јакни, фустани, панталони, кошули, но и модни додатоци, а посебно вечатливи се панделките, обетките и украсите за коса.

Погледнете дел од откачената колекција.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...