Вљубени сме во есенската тексас колекција од MANGO

Популарните шпански моден бренд Манго ја претстави кампањата наменета на есенската тексас колекција за жени.

Сите три стила на фармерки се застапени во клекцијата – од фармерки со висок струк до „скини“ модели, па не се сомневаме дека ќе бидат погодени сите вкусови, дури и оние најпребирливите.

Интересни игри со тексасот гледаме на јакните, комбинации од светли и темни „парчиња“, додека фармерките кои го истакнуваат нашиот слободен дух, прават совршени кежуал комбинации со интересните кошулчиња, маички и дуксери.

Ѕирнете во еснескиот моден излог на Манго преку деним колекцијата.

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...