Во мода е позитивноста и смелиот стил!

А кој може да остане рамнодушен на стилот на 74-годишната Беатрикс Окс?

b 3

Позната по стилот исто колку и по позитивноста, писателката Беатрикс Окс и во својата 74-та година од животот не „крева раце“ од модните игри.

b7

Талентираната уметница Беатрикс Окс не престанува да не иснпирира со автентичниот стил.

Па ако се двоумите што е денес модерно, а што не, доволно е само да погледнете во неа. Не, не е само до лилаковата коса, неверојатните модни комбинации, марамите и впечатливите шапки..

Во мода е – смелоста. И позитивноста!

 

x

Check Also

Што ги возбудува хороскопските знаци?

Овен Овенот ужива да биде нечиј трофеј. Тој сака прво да се ...