Во стилот на 70-те години: Миранда Кер на насловната на Харперс Базар

Кој можеше да каже дека Миранда Кер може да изгледа толку хипи.

mk1

Облечена во „Луј Витон“ и кафени кожени чизми со розова потпетица, Кер изгледа како да е донесена од 70-те години на минатиот век.

31-годишната манекенка за потребите на фотосесијата речиси и да нема мејкап, но затоа во преден план доаѓа нејзиниот рамен стомак.

x

Check Also

Рита Ора на насловна на декемврискиот Космополитен

23 годишната супер звезда, прекрасната Рита Ора ја краси насловната страиица на ...