Во ваков луксуз ја прослави Роналдо Новата година (ФОТО)

Фудбалскиот ас Кристијано Роналдо ја дочека Новата година со својата љубов и мајка на неговото четврто дете, Џорџина, на „висока нога“.

За дочек на Новата година фудбалерот го одбра Дубаи кадешто времето е топло. Изборот, како и обично, бил суперлуксузна локација која ќе им осигура и приватност. Сепак, вљубениот пар одлучиле да споделат од дочекот неколку фотографии на Инстаграм.

На фотографиите се гледа дека Роналдо и Џорџина уживаат во објект со луксузен базен и јахта.

„Честитки љубов моја“, пишува романтично Роналдо во својот пост.

 

x

Check Also

Дали Парис Хилтон е бремена? Одговорот доаѓа преку подкаст

По веста што вчера ги преполни „госип“ порталите, Парис Хилтон добива низа ...