Вог ја слави самохраната модерна мајка: Наташа Поли, секси домаќинка

Во октомвриското издание на турскиот Вог насловната ја краси Наташа Поли. Едиторијалот насловен „Нео феминен“ е посветен на модерните мајки кои сами се грижат за своите деца, но и покрај скромниот буџет ја следат модата.

n8

Во улога на секси домаќинка Наташа Поли позира облечена во парчиња од новите колекции на Москино, Дајан фон Фурстенберг и Сен Лоран.

n3

Наташа е во улога на секси домаќинка облечена во крзнени палта, кожени панталони и чизми со високи потпетици. Целта на едиторијалот е преку фотоприказна да се претстави јазот меѓу модерната жена-домаќинка и општетсвото. Руската манекенка е сместена во скромен дом, позира со бебе во раката, има уште три сина, но изгледа дека нема маж во домот.

n9

n5

n 4

Со оваа приказна Вог ја слави модерната жена и самохраните мајки кои се трендовски обечени и покрај скромниот буџет.

n7

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...