Војнички принт во BERSHKA, модни парчиња кои сигурно ќе ги посакате

Пријатно изненадување ни доаѓа од BERSHKA. Војничкиот принт може да се најде на различни модни парчиња за сесоната есен/зима, а може и да се „стокмиме“ во војнички стил од главата до стапалата.

Од војнички јакни (кои многу ни се допаѓаат!), до кошули, панталони, маичи, мини сукњи (облечете ги со дебели хулахопки или врз хеланките), па се до дуксери со војнички принт.

Оваа сезона пробајте да ги комбинирате со џемпери, блузи, шалчиња и капчиња во силни нијанси, како портокалова и жолта.

Па, ако сте љубители на овој шарен материјал на кој доминира зелената боја, главната дестинација за оваа есен/зима е – Бершка.

Погледнете некои од моделите во фотогалеријата.

x

Check Also

Листа на желби: Летна чанта од MANGO

Какошто деновите стануваат се потопли, размислуваме за летна, лесна чанта, иста онаква ...