Војник кој остана без нога во Авганистан стана најбаран модел (ВИДЕО)

Се вика Алекс Мински, живее во Калифорнија, а поминал 47 дена во кома откако камионот во кој патувал нагазил на мина.

Три години подоцна ова убаво момче, по тешката битка со депресијата и алкохолизмот, стана модел.

Мински е денес инспирација на многу фотографи.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...