Волшебство во градот од 4 до 31 декември – Новогодишен забавен базар во Skopje City Mall, ви ја носиме ПРОГРАМАТА

Конечно, дојде месецот во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме. Дојде декември и го означи почетокот на празниците!

Празничните базари ги привлекуваат своите посетители со интересни содржини и весела празнична атмосфера, а оваа година во Скопје се случува една нова приказна. Со почеток во сабота, на 4 декември, ќе блесне новата, голема елка во Skopje City Mall, што ќе го означи почетокот на нашиот празничен, новогодишен базар. По овој повод Ве покануваме сите на официјално отворање на Новогодишниот базар, оваа сабота од 19:00 часот и свечено палење на новогодишната елка.

Истата вечер од 20:00 часот настап ќе има нашата прекрасна Тамара Тодевска, која ќе создаде вистинска празнична атмосфера. Со тоа, вистински ќе зачекориме во декември, месец на големиот Новогодишен базар во Skopje City Mall, месецот на убаво расположение, добра музика, вкусна храна, греано вино, моменти на смеа и забава, празнично дарување и создавање сеќавања. Следниот ден, во недела, продолжуваме со забава, преку ден со детска програма како и со вечерна програма со Саут Парк од 18:00 часот.

17:00 DJ Skopje City Mall

19:00 Официјално отворање на базарот

19:15 Музичкиот перформанс “Писмото од Дедо Мраз”; танцов перфоманс и хорска изведба

20:00 Свечено палење на елка

20:15 Тамара Тодевска концерт

Секој ден, од 4 до 31 декември 2021 г., посетителите на Новогодишниот базар во и пред Skopje City Mall, ќе уживаат во различни музички, книжевни, забавни, гастрономски и куп други содржини и изненадувања, кои ќе ги задоволат барањата и вкусовите на сите посетители, од најмали до најголеми од 7 до 77 години.

МУЗИЧКА ПРОГРАМА

Од Тамара и Нокаут до Band Off, од Дац и Митевски до Дарио, од Лозано до Саут Парк и Џанкјард, Камерен орекстари и уште многу други, очекувајте ги најголемите, најпрогресивните и најзабавните музички имиња од македонската сцена на Новогодишниот базар во Skopje City Mall

  • Понеделник – Електро музика
  • Вторник – Хип-хоп ден
  • Среда – Cover бендови
  • Четврток – Камерен оркестар на Битола ( Рок Симфони; Поп Симфони; James Bond; Електро Симфони )
  • Петок – Настапи на македонски музички ѕвезди
  • Сабота – Комерцијална вечер
  • Недела – Урбани cover бендови

* музичката програма почнува од 20:00 часот (освен недела од 18:00 часот)

** секој ден од 17:00 – 20:00 часот резидент диџеј

ДЕТСКА ПРОГРАМА

Секоја Среда од 08.12.21

19:00 Читање новогодишни приказни / II кат Skopje City Mall

Секоја Сабота од 11.12.21

11:30 Новогодишна претстава / Cineplexx (со претходно подигнување на карти на инфо пулт, од петок до недела)

13:00 театарска претстава / Новогодишен базар пред Skopje City Mall

18:00 Читање новогодишни приказни / II кат Skopje City Mall

Секоја Недела од 05.12.21

11:30 Новогодишна претстава / Cineplexx (со претходно подигнување на карти на инфо пулт, од петок до недела)

13:00 Златно славејче / Новогодишен базар пред Skopje City Mall

14:00 Театарска претстава / Новогодишен базар пред Skopje City Mall

18:00 Читање новогодишни приказни / II кат Skopje City Mall (Од 12.12.21)

Овие празници, не плашете се да сонувате, бидејќи желбите навистина се остваруваат! Дојдете на Новогодишниот базар во Skopje City Mall и заедно, пред најубавата елка во Скопје, да посакаме Новата 2022 година да биде посреќна, повесела и поубава.

Се гледаме во Skopje City Mall!

 

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...