Враќање на пругите

Славните модни куќи ги вратија пругите во секојдневието. 

Лила

Лила

Од пистата на улицата прва ги „симна“ Викторија Бекам, во неколку различни варијанти.

Никол Ричи

Никол Ричи

Може да е едноставен памучен фустан или свилени панталони на пруги од Балмејн како оние кои неодамна ги облече Никол Ричи.

kajli

Поелегантна варијанта на фустан одбра Кајли Миног, а поедноствна како комбинезонот на Мајли Сајрус.

Мајли Сајрус

Мајли Сајрус

Може да се и во сосема друга боја како фустанот на Зои Салдана.

Зои Салдана

Зои Салдана

Бездруги, пругите асоцираат на ова лето.

Дочге-Габана

Долче-Габана

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...