Време е за нов костум за Дедо Мраз…

Александар Ванг, Мартин Маргиела, Кензо, Рик Овенс и уште неколку познати модни имиња се здружија во проектот „нов костум за Дедо Мраз“.

Еве ги нивните предлози.

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“ – Literatura.mk Superstore

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...