Вупи Голдберг готви на „Тик Ток“, резултатот е катастрофален

Вупи во полно расположение со хумор и доза на иронија, го објаснува нејзиниот подвиг во видеото на Тик Ток, прецизирајќи дека никогаш не била добра во готвењето. И резултатот го докажува тоа.

Рецептот што актерката би сакала да го подготви е шпагети со лук и масло, рецепт кој е прилично едноставен. Но, резултатот е за никаде. Особено поради непропорционалната количина на намирници.

Навистина е смешна и забавна.

Таа објаснува дека карантинот ја натерал да се фати за готвење, за кое никогаш не ја бивало.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...