За кој моден тим навивате?

Во тренд се вратија навивачките маички, но сега се навива за одреден креатор.

maicki 6

Фудбалски дресови, но играчите се модни креатори. Њујоршката марка ЛПД (Les Plus Dorés) нуди 9 модни екипи, а меѓу оние кои добија чест да „играат“ се Мјучиа Прада, Марк Џејкобс, Азедин Алаја, Мартин Маргиела, Рикардо Тиши…

maicki 3

Памучните машки и женски маички кои преку ноќ станаа американски тренд можат да се нарачаат и онлајн. Цената им е 84 евра.

maicki 7

maicki 5

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...