За неа се зборува: Венчаницата на Анџелина Џоли

Очекувана беше свадбата на Анџелина Џоли и Бред Пит, која конечно се случи минатиот викенд. Неочекувано беше што глумицата ќе облече на венчавката.

djoli1

Венчаницата е со потпис на модната куќа Версаче, а деталите на фустанот и велот на Џоли се креација на децата на славната двојка.

Ако случајно сте на ум да ја копирате, деталната „шема“ може да ја анализирате преку фотографиите објавени во септемвриските изданија (15, септември) на  списанијата Хелоу и Пипл.

Се разбира, вклучете и што повеќе деца во улога на модни инспиратори.

 

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...