За него се зборува: Траблс Траст

Прочуениот Њујорк Палас Хотел ги отвори вратите на својот најнов бар кој стана главно собиралиште на претставниците на модниот свет, филмот и шоу-бизнисот.

trast glavna

За отворањето и промоцијата на Траблс Траст најзаслужна е наследничката на хотелот, Лион Хелмсли, која патем наследи и прилично „дебел“ фонд од семејството. За реновирањето на барот Хелмсли вложила 140 милиони долари.

trast 5

Инаку, барот е наречен по нејзиниот домашен миленик, палавото кученце Траст.

trast 4

Траблс Траст се издвојува по широката понуда на вина, пива и коктели.

trast 1

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (9. до 15. декември): Топ знаци на неделата – Стрелец, Бик и Лав

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Стрeлец, одлични вести ги ...