За секого по нешто: Пролетна колекција на чевли од H&M

H&M ја лансираше пролетната колекција на женски чевли, и сосема очекувано – меѓу широката понуда на модели, секој може за себе да си најде по нешто.

Од салонки со висока потпетица, до рамни чевли и балетанки, кратки чизмички или сандали со отворена пета…, сите модели се опфатени, а сите вкусови лесно задоволени.

Покрај класичните модели на чевли во неутрални нијанси погодни за секакви прилики, доминираат моделите со анимал принт, но и плишаните примероци. Рамните чевли пак се украсени со интересни детали или реси.

Во продолжение, погледнете дел од понудата на чевли за пролет 2019 од H&M, достапна во продажба.

x

Check Also

Листа на желби: Летна чанта од MANGO

Какошто деновите стануваат се потопли, размислуваме за летна, лесна чанта, иста онаква ...