зара

За секого по вкус: 14 модели на кратки панталончиња од MANGO и од ZARA

Кратките панталончиња се вистински модни спасители за високите температури, а можностите да ги носиме се бесконечни – од моментите минати на плажа до забавите на плажа, од кежуал дневните пригоди до вечерни излегувања, а за оние кои ќе останат на работното место – има и модели дизајнирани за деловна атмосфера.

манго

Љубителите на тексасот и оваа сезона може да воздивнат, зашто понудата на „жешки“ тексас панталоничиња и овојпат е завидна. На доминантната листа на модели за сезоната лето 2018 се и незибежните панталончиња со риги, како и моделите со весели принтови.

зара

Сепак, освен лежерните и секси кроеви, во понудата на летните колекции на Манго и Зара, најдовме и сериозни парчиња кои се соодветни за деловна атмосфера.

Наше е да ви ги предочиме фаворитите, а ваше да си го одберете моделот според вкусот и да уживате комбинирајќи го со останатиот дел од летната гардероба, трансформирајќи го соодветно за секоја прилика.

 

 

x

Check Also

Топ 5 модели на тексас сукњички од популарните модни марки

Се разбира дека таксасот никогаш не излегува од мода, а на пролет ...