Заборавете на Осло и Токио, Сингапур е најскап град за живот и шопинг

На врвот на листата на најскапи градови за живот во 2014 година се најде Сингапур, симнувајќи го од тронот Токио кој беше апсолутен шампион минатата година.

singapur 1

Освен титулата за најскап град во светот, оваа метропола е прогласена и за најскапа дестинација за шопинг.

На листата се наоѓаат 131 град, а зад Сингапур следуваат Париз, Осло, Цирих и Сиднеј.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...