Загрева? Тоа значи дека делува: Напреден антицелулитен гел од AVON

Сакате обликувано тело и намален целулит само по 4 недели? Тогаш пробајте го новиот термоактивен серум со Л-карнитин од Авон.

avon-solutions-thermal-active-tp_4596976944135326901f

Овој напреден антицелулитен гел ги топи мастите во клетките на кожата и веднаш ја загрева, стимулирајќи ја микроциркулацијата за да го забрза процесот на впивање на активни клетки. Благодарение на тоа го намалува целулитот и помага при слабеење.

Се нанесува по капењето на сува кожа на стомак, задник и колкови. Оние кои пак имаат чувствителна кожа од гелот треба да нанесат 30 минути по капењето за ефектот на загревање да биде поблаг.

За повеќе информации посетете ја страницита на Авон – ТУКА.

 

x

Check Also

“Stasija Make – up”, новиот „хајлајтер“ на македонската мејк-ап сцена

Уметноста на шминкањето е посебна уметност бидејќи се работи на најубавото платно ...