Зајдисонце- нов едиторијал на Масимо Дути

Моделот Едита Вилкевициуте позира за новиот едиторијал на Масимо Дути за лето 2021 година, наречен: Зајдисонце. Фотографирана од Робин Галиге, литванскиот модел презентира опуштени стилови совршени за сезоната на топло време. Шпанската модна марка се фокусира на најважните летни работи како што се фустаните, едноделните костими за капење и лесни туники.

Елегантните модели се надополнуваат со модни додатоци – капи, елегантни очила за сонце и плетени торби.

Палета на бои се одликува со спокојни нијанси на небесно сина, маслинесто зелена и портокалова боја.

x

Check Also

Зајдисонцето со Massimo Dutti е секогаш поубаво, поглед на новата колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Водечкото лице на кампањата на модната марка Масимо Дути за новата летна ...