Зајдисонцето со Massimo Dutti е секогаш поубаво, поглед на новата колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Водечкото лице на кампањата на модната марка Масимо Дути за новата летна колекција е моделката Едита Вилкевичиуте.

Модниот водич за лето 2021 година е насловен: Зајдисонце.

Фотографирана од Робин Галиге, литванскиот модел покажува опуштени силуети совршени за сезоната на топло време. Шпанскиот моден бренд се фокусира на најважните летни модни парчиња како што се фустанчињата, едноделни костими за капење и лесните туники.

Колекцијата е збогатена со капчиња, елегантни очила за сонце и плетени торби за плажа.

Палета на бои се одликува со спокојни нијанси на небесно сина, маслинесто зелена и портокалова нијанса.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...