Жан Пол Готје си го најде местото во ложата на Евросонг

Колку (му) личи, и сам си знае…

готје

Дека Готје ја сака музиката знаеме, ама ваква ли музика сака(л)?!

Многу од неговите колекции беа инспирирани од Ејми Вајнхаус и Дејвид Боуви.

Aма сега веќе нема да не чуди ако следната колекција му биде инспирирана од модата на евровизиската сцена, се разбира со модни додатоци – пеперутки, на пример, во косата.

Само тешко дека ќе ни предизвика и пеперутки во стомакот.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...