Запознајте ја Марта Девилиш, алтернативен модел

Креативна, инспиративна, атрактивна и шармантна.

MartaD0

Мартина Димоска позната како  Марта Девилиш се восхитува на пинап девојките и нивните облини, но и на гламурот на холивудските диви од минатиот век.

MartaD2

MartaD61

Вљубена е во викторијанската ера, а нејзиниот стил зависи од тоа, како што вели таа, во кој век се разбудила.

MartaD633

Студентка е на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје, студира инженерство на материјали и нанотехнологија, а стипендист е со врвен просек.

MartaD where do i sleep

„Покрај љубовта кон науката имам огромна пасија кон уметноста, особено кон модата и глумата“, вели таа и додава дека соработува со најкреативните фотографи и уметници во Македонија.

MartaD62

MartaD10
Фотомоделството го смета за хоби, а приоритет им дава на студиите.

MartaD65

И, како ви се допаѓа Марта?

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...